Dawna mekka hipisów Ibiza szybko stała się punktem spotkań międzynarodowej śmietanki towarzyskiej. Dzisiaj jest uważana za wyspę dobrej zabawy. Po całonocnej imprezie w klubie, można wybrać się jachtem na Isla Espalmador, która leży na północ od Formentery. Tutaj, wśród wody błękitnej niczym na Karaibach i wśród białego piasku plaż, można wypocząć lub pogłębić nowe znajomości.
Leżące w zachodniej części Morza Śródziemnego Baleary są bardzo atrakcyjnym miejscem dla zapalonych żeglarzy. Po wodach wokół Majorki, Minorki, Ibizy i Formentery można żeglować przez cały rok. Na klimat tego regionu wpływa antycyklon azorski, który gwarantuje dobrą pogodę i sprawia, że miejsce to jest tak lubiane przez żeglarzy. Ibiza i Formentera są przez miejscowych nazywane „dwoma pięknymi siostrami”. Leżą one w odległości 43 mil morskich od lądu stałego Hiszpanii.
Dzięki budowanym tutaj uroczym białym domom i kościołom Ibiza jest również nazywana białą wyspą. Żegluga jachtem jest najlepszym sposobem na poznanie jej zatok. W latach sześćdziesiątych była mekką hipisów, za to już w latach siedemdziesiątych stała się miejscem spotkań ludzi pięknych i bogatych. W latach dziewięćdziesiątych Ibiza zasłynęła jako miejsce imprez, za to dzisiaj na obydwie wyspy przyjeżdża coraz więcej rodzin z dziećmi.
Mieszkańcy są bardzo nowocześni i otwarci w stosunku do obcokrajowców. Turyści, którzy decydują się na spędzenie tu wakacji na jachcie żaglowym lub motorowym mogą podziwiać wspaniałe krajobrazy, urocze małe zatoki, klify skalne o dziwnych kształtach i spektakularne urwiste wybrzeża. Dla żeglarzy pragnących odpoczynku i relaksu idealnym miejscem na żeglugę jest spokojna Formentera ze swoim nienaruszonym środowiskiem naturalnym, fantastycznymi plażami w północnej i wschodniej części wyspy i mieniącymi się złociście skałami. Nazwa Formentera pochodzi od łacińskiego słowa „frumentarium“ (spichlerz zboża), co znakomicie oddaje jej rustykalny charakter, który zachowuje do dzisiaj.
Między Ibizą i Formenterą znajdują się podwodne pola posidonii, leżące w rezerwacie przyrody Ses Salines. Są one częścią światowego dziedzictwa UNESCO i siedliskiem rzadkich gatunków zwierząt, które można spotkać tylko w basenie Morza Śródziemnego. Pola trawy morskiej biorą udział w oczyszczaniu wody i są naturalną barierą chroniącą wybrzeża. Ses Salines jest miejscem, gdzie naprawdę warto wybrać się na wycieczkę. Kto chce wypłynąć się na dłuższy rejs powinien udać się w kierunku Palmy. Szykowna stolica Majorki leży w odległości około 60 mil morskich. Na taki rejs trzeba zarezerwować jeden dzień lub jedną noc żeglugi.